Woudsend – Op verschillende toegangswegen bij woudsend en Heerenveen heeft regenval zondagochtend voor veel wateroverlast gezorgd.
De meldkamer werd overspoeld met wateroverlast meldingen vanuit onder andere Heerenveen en Woudsend. Toegangswegen naar Woudsend werden tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Het water stoomde bij huizen naar binnen en zorgde voor ondergelopen straten en kelders. Daarom schaalde de meldkamer op naar Grip 1 om met meerdere brandweerlieden te helpen om het water bij de huizen en toegangswegen weg te pompen. In Heerenveen aan de Vogelwijk werd zondag de brandweer gealarmeerd omdat straten blank stonden. Ook op de Golfbaan in de wijk De heide was het raak. Hier kwam een parkeergarage vol water te staan. De brandweer heeft geassisteerd om al het water uit de garage te pompen.
In Koudum werd ook de brandweer gealarmeerd voor wateroverlast. Ook hier stonden straten onder water. Onder andere de Oostenveldseweg en de Onderweg stonden vol water.
Foto’s Pakos Pompservice Xandervegt en Thea de jong foto’s 10 11 12 S.D Stoelwinder
Heftig #wateroverlast #Friesland #Woudsend https://t.co/sS1L0cSNSO
— klaas-salverda (@klaassalverda) August 22, 2021
Sinds Hielke niet meer op de Kameleon mag van Sietse omdat hij zich steeds asocialer ging gedragen, is het van kwaad tot erger geworden. ? #Woudsend
— Wijtze Hein van der Veen (@realWijtzeHein) August 22, 2021
Ondertussen in #Woudsend een voorproefje van "fast and furious"deel 10 pic.twitter.com/grgrDEeQPt
— Robin Hood ? (@GoodRobinHood) August 22, 2021
Elk nadeel heb zn voordeel #Woudsend #wateroverlast #Grip1 pic.twitter.com/ipSCVgWgsO
— Thea (@TheadeJong3) August 22, 2021
Bij mijn ouders #Woudsend #Grip1:#wateroverlast pic.twitter.com/uGTFN6yB8Q
— Thea (@TheadeJong3) August 22, 2021
Update
Inmiddels zijn de toegangswegen in #Woudsend weer vrijgegeven voor al het verkeer. De situatie in het dorp is onder controle. Er wordt inmiddels druk water weggepompt. Bij een aantal woningen en bedrijven heeft het water binnen gestaan.
— Brandweer Fryslân (@BrandweerFrl) August 22, 2021