West-Terschlling – De hulpdiensten werden woensdagavond gealarmeerd voor een brand op veerboot de Koegelwieck.
De boot was onderweg van Harlingen naar de haven van West-Terschellling, toen er door nog onbekende oorzaak brand uitbrak in één van de motoren van de veerboot. Direct werd er alarm geslagen en kwamen zowel de KNRM met boten, als de brandweer van West-Terschelling en het korps Van Vlieland in actie. Nadat er inspectie is gedaan naar de brand, is er blusgas gebruikt om uitbreiding te voorkomen.
De veerboot kon op eigen kracht door varen naar de haven onder begeleiding van KNRM boten.
Eenmaal in de haven stonden de brandweerlieden klaar om de hulpverlening over te nemen. De passagiers werden meteen van boord gehaald en er raakte niemand gewond. De brandweer is aan boord gegaan en hebben controle uitgevoerd in de machinekamer van de veerboot en nageblust. Ook zal de brandweer onderzoek doen naar de oorzaak van de brand, meldt Rederij Doeksen op hun Twitter account. Foto’s Laura Conijn
Aan boord van sneldienst #Koegelwieck is vanavond tijdens de laatste dienstreis naar #Terschelling kort #brand in de machinekamer geweest. Het schip kon op eigen kracht de haven bereiken. Alle passagiers hebben het schip daar rustig verlaten.
(credits foto's: Sytse Schoustra) pic.twitter.com/15TMZPlZtw— Rederij Doeksen (@rederijdoeksen) April 21, 2021
De brandweer heeft de brand nageblust en doet nu ter plaatse onderzoek naar de oorzaak.
Zodra er meer bekend is, plaatsen we dat hier ?— Rederij Doeksen (@rederijdoeksen) April 21, 2021